V Evropě onemocní karcinomem děložního čípku 50 000 žen ročně a 25 000 jich na toto onemocnění každý rok umírá. Dobré preventivní programy by mohly v naprosté většině případů onemocnění zabránit.

 

ECCA ( European Cervical Cancer Association ) vyzývá k podpisu petice za bezplatné očkování dívek vě věku 9 - 12 let. Jestliže petice získá dostatek signatářů, může být bezplatné očkování proti HPV zavedeno plošně v celé EU.

Odkaz na stranky ECCA http://www.cervicalcancerpetition.eu/ 

Chcete-li o rakovině děložního hrdla vědět více, pročtěte si články v této kategorii.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...