Vlas tvoří zrohovatělá bílkovina, zvaná keratin.Vlasy jsou uloženy ve vlasových váčcích. Na dolní rozší­řenou část vlasu - cibulku - nasedá vlasová papila, ve které se nachází nejjemnější vlásečnice - kapiláry, jenž zajišťují zásobování růstové zóny (matrix).

Číst dál...

Možnosti klasické medicíny bývají často vyčerpány a co se týče preventivní medicíny jsou možnosti omezené a hůře proveditelné. MUDr. Milan Nasswettr (Olomouc) internista a homeopat zabývající se preventivní medicínou, vytvořil s tricholožkou  Alenou Šamanovou   a dalšími odborníky komplexní vlasovou diagnostiku, na základě které lze mnohé nemoci včas podchytit a chronické problémy léčit.

Číst dál...

Největší výskyt vší bývá vždy  začátkem školního roku, kdy se děti vracejí z prázdnin a mezi sebou si vyměňují nejen své zážitky. V poslední době se tito parazité objevují i ve vlasech dospělých. Častěji  v době zvýšené frekvence společenských, či pracovních setkání, tedy na počátku zimy.

Číst dál...

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...