S jarem přichází i nezvaný host jménem alergie. Kvetoucí stromy, keře a další rostliny trápí každý rok až 25 % české populace. Léčba sice zatím neexistuje, ale jsou možnosti, jak do velké míry alergické příznaky utlumit a jak podpořit imunitní systém vašich dětí.

Co je to alergie?

Alergie je vlastně chybná reakce organismu. Ten vyhodnotí neškodnou látku, například pyl nebo prach, jako hrozbu pro organismus a začne se proti němu bránit. Přichází na řadu nepříjemné symptomy, jako je rýma, zánětlivé onemocnění nosní sliznice, kýchání a ucpaný nos. Tyto příznaky jsou velmi nepříjemné, a to nejen ze zdravotního hlediska. Pro děti školou povinné jsou období, kdy celé vyučování prokýchají a prosmrkají, velmi nepříjemnou součástí alergie. Důležité je tedy začít řešit alergii již nyní, než se nepříjemné příznaky dostaví.  

Existuje na alergii léčba?

Obtíže spojené s alergií se obvykle tlumí antihistaminovými a dalšími přípravky, které ale bohužel alergii nevyléčí. Důležité je především zbavit se alergenů, které dětem působí potíže. U alergie na zvířata je to celkem jednoduché - žádný domácí mazlíček a basta. Nicméně v případě pylové nesnášenlivosti se původců alergie budeme jen těžko zbavovat. Jsou totiž všude kolem nás - nejen na louce nebo v lese, ale i všude ve městě.

Mořský vzduch léčí

Silně alergickým dětem pomáhá pobyt u moře či na horách. Pokud tedy vaše ratolest patří mezi silné alergiky, mohly by pomoci ozdravné pobyty pro chronicky nemocné a alergické děti. Protože tyto pobyty prokazatelně dětem svědčí, přispívají na ně i zdravotní pojišťovny. Například Všeobecná zdravotní pojišťovna každý rok pořádá již známého Mořského koníka.

Mořský vzduch a slaná voda působí blahodárně na zdraví chronicky nemocných dětí a alergiků. Pobyt u moře je pro alergické děti balzámem, neboť se významně a dlouhodobě promítne do jejich zdravotního stavu. Ne všichni máme ale dostatek prostředků a času, abychom s dětmi u moře strávili alespoň tři týdny. To je totiž doba, která je pro dlouhodobou léčbu optimální. Mořský koník Všeobecné zdravotní pojišťovny umožní dostat děti až na tři týdny k moři, a to za dohledu zdravotníků a lékařů.

Pokud máte dítko trpící alergií a nejste si ozdravným pobytem zcela jisti, pak vám mohou v rozhodování pomoci pozitivní ohlasy rodičů dětí, které již tyto ozdravné pobyty absolvovaly. Shodují se na profesionální péči a zejména potvrzují, že zdravotní stav a alergické příznaky se na dlouhou dobu znatelně zmírnily a dětem se skutečně daří mnohem lépe. Proto své ratolesti posílají k moři opakovaně. Obraťte se tedy na svou zdravotní pojišťovnu a poraďte se, jaký pobyt by byl nejvhodnější. Dopřát dětem krásné léto bez rýmy a kýchání je příjemná představa!

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...