Co je to homeopatie? Jak vlastně působí? Jaké má výhody? Kdy ji můžeme použít? Tyto a další otázky  na téma homeopatie má u nás řada lidí. Je to dáno především tím, že homeopatie v ČR nemá zatím takovou tradici, jako je tomu v jiných zemích, ačkoliv je to už přibližně 200 let stará léčebná metoda, která je podle WHO (světové zdravotnické organizace) druhá nejrozšířenější ve světě.

Číst dál...

Chřipka je název pro značné množství virových infekcí objevujících se v epidemiích, zejména v zimních studených měsících Může znamenat cokoli od horečky přes nachlazení až po skutečnou chřipku. Inkubační doba chřipky (od nákazy po první příznaky) může být až 3 dny. Ranými příznaky chřipky jsou zimnice, horečka, vyčerpanost s bolestmi kloubů, svalů a zad. Tyto symptomy může doprovázet bolení v krku, bolest hlavy, rýma, kašel a průjem.

Číst dál...

Řadu lidí trápí různé potíže, které úzce souvisí s imunitním systémem. Ať už se jedná o častý nebo opakovaný výskyt akutních nemocí, kdy je imunitní systém oslaben  či o různé druhy alergických reakcí nebo také  různá onemocnění autoimunitního charakteru, problémy s neplodností atd.

 

Číst dál...

Pohled nynější  dermatologie mne potěšil, protože od doby, kdy jsem chodila na kožní,  lékaři v mnohém pokročili  a nyní se jejich názor na příčinu onemocnění podstatně shoduje s naším. Pomineme fakt, že akné rozdělují podle míry závažnosti a podle projevů do několika subtypů. Acné vulgaris je autoimunitní geneticky podmíněná choroba, jejíž etiologie je komplexní:

Číst dál...

Víte, že člověk  žijící celý život v České republice může mít v těle i několik  druhů parazitů? Běžnou součástí našeho organizmu jsou totiž viry, bakterie a - parazité.

Viry a bakterie už v našem těle akceptujeme, s nimi si náš imunitní systém buď poradí sám nebo mu dokážeme pomoci léky.

Číst dál...

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...