Naučit se porozumět malému človíčku, který přišel právě na svět, to je sen každé novopečené maminky a tatínka. Pokud je vaše děťátko spokojené, je to radost. Ale když je nevrlé a pláče, může vás to zneklidnit a znejistit. Jde o začarovaný kruh - na matčiny pocity úzkosti totiž dítě citlivě reaguje a pláče ještě intenzivněji. V síti lékáren se nedávno objevila unikátní novinka - analyzátor dětského pláče Why Cry, která vám pomůže vnést do vašeho domova klid a pohodu.

 

Why Cry pro první komunikaci s dítětem

Když dítě pláče, znamená to, že se pokouší s vámi komunikovat. První analyzátor dětského pláče Why Cry během několika vteřin odhalí důvod a vzájemnou komunikaci usnadní. Pomůže vám tak vyřešit situaci a ulehčí od mnohdy zbytečné úzkosti. Přístroj funguje na principu analýzy intenzity, frekvence a modulace hlasu dítěte při pláči. Díky unikátní technologii zařadí pláč do pěti kategorií a přesně ukáže, je-li vaše miminko hladové, ospalé, unuděné, nespokojené či stresované.  Na displeji se rozsvítí ikonka, která přesně určí, jak se právě miminko cítí.

„Je řada maminek, které se si neví rady s dětmi, jež pláčí. Často se pak uzavírá bludný kruh, kdy je maminky začnou překrmovat, děti jsou přejedené, bolí je bříško a nemohou spát. Ne vždy však dítě pláče z hladu. Analyzátor pláče ukazuje, že dítě pláče z různých přesně specifikovaných důvodů. Pláč je základní komunikace, která posiluje vzájemnou vazbu. Tento přístroj ji pomůže vybudovat, ale měl by se používat hned od začátku, tedy dříve než se zafixují špatné návyky jak u maminky, tak u dítěte," říká primář novorozeneckého oddělení nemocnice v Olomouci Lumír Kantor.

 

Podpořte vývoj svého dítěte

Každá maminka se naučí dříve nebo později svému dítěti rozumět, ale zásadní je, že v prvních týdnech a měsících po narození se tvoří nejvíce nervových spojení v mozku, vyvíjí se nervová soustava.  Pokud je miminku v tomto období správně rozuměno a dostává, co potřebuje, je studiemi prokázáno, že jeho inteligenční a emoční vývoj se dá urychlit až o pětadvacet procent. Také IQ opečovávaného dítěte bude vyšší, než kdyby vyrůstalo v běžných podmínkách.  „Novorozenec je během dne jen několik hodin vzhůru. Sleduje okolí a učí se. Jestliže dvě až tři hodiny denně pláče, protože má problémy a není uspokojeno, ztrácí hodiny, kdy se musí něco učit," dodává primář Kantor.

Řeč těla, výraz ve tváři a pláč jsou jediné prostředky, kterými dítě může vyjadřovat emocionální inteligenci během nejdůležitějšího vývoje nervového systému.

Inteligence dítěte se může rozvíjet od prvních dnů jeho života, pokud rodiče dovedou správně určit, co dítě v té které chvíli cítí. Jeho mozek bude vytvářet více nervových spojení a podněcovat tak jeho inteligenční vývoj.

Analyzátor dětského pláče Why Cry samozřejmě také pomáhá lépe porozumět dítěti ostatním členům rodiny - tatínkům, babičkám, dědečkům apod., kteří nejsou s dítětem tak často v kontaktu a proto jim pochopení příčiny pláče činí větší potíže než maminkám, v neposlední řadě je přístroj nedocenitelnou pomůckou pro matky nedoslýchavé a neslyšící...

 

Autorem této unikátní technologie, jenž pomáhá porozumět proč dítě pláče, je španělský vědec Pedro Monagas. Jeho přístroj usnadňuje rodičům péči a pochopení, co který druh pláče znamená a jaké nepohodlí jím dítě vyjadřuje.  Podle klinické studie je spolehlivost zjištění příčiny pláče zhruba 90procentní, pokud  se k tomu připojí symptomy pohybu dítěte (kopání, cucání palečku apod.) podle tabulky, jež je součástí návodu k použití přístroje, je určení správné příčiny pláče téměř stoprocentní.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...