Jako každá žena jistě toužíte po pevné postavě s ladnými křivkami. Cvičíte, držíte dietu, a přesto se vám nedaří vytvarovat postavu v požadovaných lokalitách, především na bříšku, stehnech a hýždích? Nevěště hlavu: řešení existuje v podobě dosti populární lékařské metody, kterou je liposukce.

Číst dál...

Vrásky jsou neodmyslitelně spojovány s procesem stárnutí. Je tudíž snahou všech, kteří se zabývají kosmetickou chirurgií, využívat všechny možné prostředky k jejich odstranění, nebo alespoň zlepšení.

Číst dál...

Informace o operacích nosu nám poskytl MUDr. David Tomášek, Centrum estetické a plastické chirurgie, Antala Staška 80, Praha 4 - Krč.

 

Chirurgická úprava tva­ru nosu, zvaná rhinoplastika, není jen estetickým zá­krokem, ale zlepsjje, nebo upravuje i jednu z funkcí to­hoto orgánu, čili dýchání. Estetický a funkční význam operace výrazně zlepšuje psychický stav operova­ného, zbavuje ho komple­xů a přispívá k jeho tělesné a duševní harmonii.

Číst dál...

V posledních letech je stále více žen ochotno podstoupit operaci prsou pro své zkrášlení a zvýšení sebevědomí. Přestává to být výsadou movitých, mnohé z nás si prostě na tuto operaci ušetří. Počet klinik nabízejících tuto službu se zvyšuje geometrickou řadou, pro media je to vděčné téma.

Číst dál...

V čem jsou plastické operace jiné než ostatní operace? Zatímco k chirurgovi, gynekologovi, urologovi, ortopédovi a k dalším lékařským odbornostem přichází pacient se zdravotním problémem a operace ho má tohoto problému zbavit, plastického chirurga navštěvuje v podstatě zdravý člověk. Přeje si jen vypadat lépe, jde tedy především o kosmetický efekt. Proto je také - vedle nároku na zručnost plastického chirurga - ještě větší důraz než u ostatních operací kladen i na rychlý a bezproblémový průběh hojení pooperační rány.

Číst dál...

MUDr. Pavel Krejzlík z Brna, soudní znalec v oboru ústní, čelistní a obličejové chirurgie, laserové chirurgie a kosmetologie, ředitel společnosti Evropského centra zdraví a krásy, externí spolupracovník kliniky Bodyestet a Sanofyto má v aplikaci botulotoxinu mnohaleté  zkušenosti. Z nemalého výčtu jeho pracovního vytížení a praxe je jeho erudovanost zřejmá. Proto jsme informace o využití botulotoxinu pro krásu a také na omezení pocení získali na správném místě.

Číst dál...

Jak už to tak bývá, málokdo z nás je na 100% spokojený se svým tělem. Nejčastěji si stěžujeme, že nám příroda měla přidat nebo naopak ubrat na úplně jiných místech než tak učinila. Proto mnoho lidí podstupuje různé zákroky z oblasti estetické chirurgie.

Číst dál...

Laser je  vysoce organizovaný paprsek - proud fotonů, který má tři základní vlastnosti. V první řadě tyto fotony mají pouze jednu barvu, laserový paprsek je tedy monochromatický. Víte, které světlo je vůbec "nejšpinavější"? Denní - bílé světlo. Fotony tvořící denní světlo totiž kmitají ve všech vlnových délkách, ale ve výsledném efektu se tyto délky navzájem vykrátí.

Číst dál...

Share |

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...